Офіційний сайт ― ПФ "ВІТА" / продаж живина, сальцій, комбікорм, компоненти

Корми, Сальцій, Живина

Facebook

Живина

kombikorm

Сальцій

Вапнякове борошно, Жом буряковий, Треонін, Лізин, Макуха соняшникова, Метіонін, МКФ, Сіль, Суміш вітамінів, Суміш мікроелементів, Шрот соєвий

                ico.header.search

Ukrainian English German Russian

Віта

Головна Інформаційні статті Сальцій - альтернативне джерело кальцію і фосфору в раціонах сільськогосподарських тварин

Сальцій - альтернативне джерело кальцію і фосфору в раціонах сільськогосподарських тварин

on Вівторок, 17 листопада 2015. Posted in Інформаційні статті

Сальцій - альтернативне джерело кальцію і фосфору в раціонах сільськогосподарських тварин
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

      Сучасній науці добре відомо, що найбільш суттєвими факторами в мінеральному живленні тварин є два найголовніших елемента - кальцій і фосфор. Джерелами кальцію для тварин можуть бути об'ємні корми і численні природні викопні мінерали, поширені в багатьох регіонах країни. 

           Забезпечення тварин фосфором було і залишається найбільш складною проблемою. Це пов'язано з тим, що у викопних джерел цього макроелемента немає. У об'ємистих кормах фосфору мало. Наприклад, в сіні його концентрація нижче, ніж кальцію в 5-9 разів. У концентрованих кормах фосфору відносно багато. Але його засвоєння з цих кормів не перевищує 10-12% від вихідної кількості, що й обумовлює його колосальний дефіцит. Як правило більше 90 % фосфору концентрованих кормів пов'язано в специфічні органічні солі - фітати. Власних ферментів, що руйнують ці солі в організмі тварин і птахів немає. І тільки у дорослих жуйних мікроорганізми рубця здатні вивільняти фосфор з фітінових з'єднань, роблячи його доступним для тварин. 

Сучасне тваринництво і птахівництво вже не мислиме без використання фосфорних добавок. У світовій практиці широко застосовують монокальцій, дикальцій та трикальційфосфати.

    Трикальційфосфат відрізняється  високим серед фосфатів ступенем засвоєння кальцію і фосфору при мінімальних концентраціях важких металів і шкідливих елементів. Перший доказ цьому - висока концентрація лимоннорозчинних, засвоюваних форм цього елемента. Відомо, що трикальційфосфат містить до 90% розчинних форм фосфору в 2 % лимонної кислоті, тоді як у дикальційфосфаті концентрація таких форм рідко перевищує 78 %. Природно, що у моно- і дикальційфосфатів розчинного фосфору більше, ніж у трикальційфосфаті, тому і коштують вони на порядок дорожче. Головний позитивний аргумент фосфатів високої лимонорозчинності  - розчинність у шлунково-кишковому вмісті навіть при низькій кислотності в шлунку.

Фосфор фосфатів краще засвоюється організмом тварин і птиці, ніж фосфор кормів. Наприклад, якщо фосфор зернових компонентів комбікорму засвоюється не більше ніж на 17-23 %, то фосфор фосфатів здатний переходити в кров'яне русло більш ніж на 90 % від початкової кількості його в добавці.  

            Альтернативою фосфатам може виступати тільки натуральне джерело кальцію і фосфору з високим ступенем  його засвоєння організмом сільськогосподарських тварин і птиці. Такою альтернативою,   на думку вчених, є  новий продукт СальційР, розроблений в 2010-2013 році виробничим підприємством ПФ ВІТА (м.Обухів Київської області).

            СальційР – спеціально розроблена та особливим чином виготовлена мінеральна суміш, що використовується в годівлі сільськогосподарських продуктивних тварин, птиці, містить легкозасвоювану форму кальцію і фосфору. Виготовляється у вигляді трьох різних за складом концентрованих сумішей: для птиці (Са:Р) 4:1, для свиней, інші (мілкі тварини) (Са:Р) 2,5:1, для жуйних сільськогосподарських тварин (Са:Р) 2,0-2,5:1. За рівнем  вмісту кальцію та фосфору СальційР відповідає дифторованому фосфату, трикальційфосфату, а за рівнем засвоєння – на 50% перевищує їх.  

За даними досліджень лабораторії моніторингу якості кормів і сировини Інституту кормів та сільського господарства Поділля  НААН вміст кальцію у Сальцій™Р знаходиться в межах  300-450 г/кг (30-45%). Доступність його для тваринного організму доходить до 100%. Вміст фосфору в мінеральному концентраті коливається в межах 150-200 г/кг (15-20%). Розчинність його в 2 % лимонній кислоті складає більше 95%.

Кальцій та фосфор мінеральної суміші СальційР знаходиться  в фізіологічно доступній для тварин, птиці (гідроксиапатитній) формі. Додатково слід відмітити вміст в Сальцій™Р значної кількості біогенних мікроелементів. В розрахунку на 1кг мінерального концентрату міститься, мг: заліза 250-700, цинку 110-140, марганцю 10-50, міді 3-10.

З метою порівняння доступності біогенних елементів кальцію і фосфору мінерального концентрату СальційР та визначення перетравності основних поживних речовин, на фізіологічному дворі лабораторії зоотехнічної оцінки кормів Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ протягом 2010-2013 років було проведено ряд лабораторних,  науково–виробничих досліджень нового продукту.

Нижче наведено опис одного з балансових дослідів.

Для проведення досліду були підібрані дві групи свиней живою масою 80-85 кг, по чотири у кожній, з урахуванням походження, віку, статі, породи, живої маси.

Раціон включав кормову сировину: зерновідходи пшениці, пшеничні висівки і макуху соняшникову. Повноцінність протеїну балансувалася за рахунок введення L-лізину, завдяки чому добовий вміст найбільш лімітної амінокислоти був на рівні потреби – 20 г.

Тварини контрольної та дослідної груп отримували основний раціон, який включав 66,8% зерновідходів пшениці, 28% пшеничних висівок і 3% соняшникової макухи, 0,25 % L-лізину і  0,45% кухонної солі. Крім того контрольна група в якості джерела поповнення фосфору і кальцію отримувала 1,5% трикальційфосфату, а дослідна аналогічну кількість мінерального концентрату СальційР.

Під час балансового досліду велось постійне спостереження за фізіологічним станом дослідних тварин. Поведінка була задовільною в дослідній і в контрольній групах. Тварини вели себе спокійно. Споживання кормів було доволі у свиней контрольної і дослідної груп.

Протягом основного періоду вівся облік спожитого корму, залишків корму, виділеного калу і сечі. Проводився відбір корму, залишків, калу і сечі, а на восьмий день були сформовані середні зразки, які пройшли підготовку при температурі 65оС і подрібнення на лабораторному допоміжному обладнанні.

На початку та в кінці досліду проводилося контрольне зважування тварин. Середньодобові прирости у тварин контрольної групи були на рівні 790±10г, а у тварин дослідної групи – 865±15г.

Дані, одержані нами, свідчать, що у тварин дослідної групи спостерігалась помітна тенденція до кращої перетравності сухої і органічної речовин, сирого протеїну, жиру, безазотових екстрактивних речовин. Але загальна картина перетравності у тварин контрольної і дослідної груп, відбувалась приблизно на одному рівні (рис. 1).

            Рис. 1 Перетравність основних поживних речовин раціонів свиней

            З усіх поживних речовин раціону свині дослідної групи мали найвищу перетравність протеїну. Що підтверджують їх високі середньодобові прирости в порівнянні з контрольними аналогами.

            Аналіз  середньодобового балансу азоту отриманого за результатами обмінного досліду (рис. 2) вказує на підвищення метаболічних процесів в організмі свиней дослідної групи. За меншого надходження азоту з кормом спостерігалось його більше відкладання в тілі тварин і відповідно на 8,2% було кращим його використання організмом.

                Рис. 2 Середньодобове засвоєння азоту

            Основна наша увага була приділена визначенню балансу кальцію і фосфору з раціонів із трикальційфосфатом і мінеральним концентратом СальційР (рис. 3, рис. 4).

                Рис. 3 Середньодобове засвоєння кальцію

            За результатами середньодобового балансу кальцію видно, що тварини які споживали трикальційфосфат, за більшого надходженні кальцію з кормом менше його відкладали в тілі. І навпаки у свиней, які отримували раціони із мінеральним концентратом Сальцій™Р при меншій кількості кальцію в спожитому кормів тілі тварин відкладалось його більше. В порівнянні з трикальційфосфатом свині, які споживали раціони із мінеральним концентратом Сальцій™Р мали на 25% вище утримання кальцію від спожитої кількості.

            Раціони свиней містили досить багато фітазного фосфору за рахунок високого вмісту пшеничних висівок (28%). А результат утриманого такого фосфору з корму раціону фактично  знаходяться на рівні 1-5% від загального утриманого в тілі фосфору. За рахунок додавання мінеральних добавок в контрольній та дослідній групах утримання фосфору в тілі тварин було н рівні 12,5 та 17,9% відповідно. Тобто утримання (засвоєння) фосфору тваринами дослідної групи з використанням СальційР  на 42%  вище порівняно з контрольною групою, де в якості балансуючої добавки використовувався трикальційфосфат.

Застосування СальційР в якості макроелементної кальцій- фосфорної балансуючої добавки дає змогу повністю вирішити питання забезпечення засвоєння організмів сільськогосподарських тварин/птиці за кальцієм, фосфором.  СальційР є повноцінним замінником дифторованого фосфату, трикальційфосфату в раціонах годівлі. Враховуючи високий рівень засвоюваного  кальцію та фосфору, майже рівну вартість порівняно з  іншими кальцій-фосфорвмісними балансуючими добавками, економічна ефективність використання СальційР в раціонах годівлі на 20-30% вища.  

Головна Інформаційні статті Сальцій - альтернативне джерело кальцію і фосфору в раціонах сільськогосподарських тварин