Використання в годівлі свиней амінокислотного вітамінно-мінерального кормового концентрату “Живина”
  • 3585

Використання в годівлі свиней амінокислотного вітамінно-мінерального кормового концентрату “Живина”

Одним із поширених видів недостатньої годівлі свиней, який призводить до зниження продуктивності, перевитрат кормів є згодовування раціонів, достатніх за енергетичною поживністю, але незбалансованих за іншими показниками [1].
Біологічна цінність кормового білку тим вища, чим вищий ступінь відповідності його амінокислотного складу потребам тварин. Тому для підвищення поживної цінності раціону в нього додають амінокислоти, кількість яких у протеїні кормів недостатня. Такі добавки позитивно впливають на ріст, продуктивність тварин і ефективність використання корму [2, 3].

З метою визначення впливу АВМКК «ЖИВИНА» на продуктивність тварин та затрати корму на одиницю приросту, на різних етапах їх росту, було проведено дослід за схемою, наведеною у таблиці 1.

Таблиця 1

Схема досліду

Група Кількість тварин, гол Періоди досліду
зрівняльний (20 діб) основний (140 діб)
контрольна 10 дерть ячмінна – 70,5%, соняшникова макуха – 10,0%, шрот соєвий – 17,0%, кухонна сіль – 0,4%; трикальційфосфат – 2,0%, суміш мікроелементів – 0,08%, та суміш вітамінів – 0,02% ячмінь – 70,5%, соняшникова макуха – 10,0%, соєва макуха – 17,0%, горох – 8,4%, трикальційфосфат – 2,0%, суміш мікроелементів – 0,08%, суміш вітамінів –0,02%, сіль кухонна –0,4%
дослідна 10 ячмінь – 70,5%, соняшникова макуха – 2,0%, соєва макуха – 17,0%, горох – 8,4%, АВМКК “ЖИВИНА” – 8,0%, трикальційфосфат – 2,0%, суміш мікроелементів – 0,08%, суміш вітамінів –0,02%, сіль кухонна –0,4%

Для досліду сформували дві групи кабанчиків великої білої породи трьохмісячного віку середньої вгодованості. На початок досліду жива маса однієї голови підсвинків становила в середньому 22,4±0,64 кг.
Протягом усього основного періоду досліду у свиней спостерігалось рівномірне підвищення живої маси залежно від складу раціонів і повноцінності протеїну у них.
За середньодобовими приростами тварини дослідної групи, яким згодовували добавку АВМКК «Живина» на 92 г, або на 14,9% переважали підсвинків контрольної групи.

На малюнку 1 представлена динаміка приростів свиней за період проведення досліду.

Мал. 1. Динаміка середньодобових приростів молодняку свиней за період відгодівлі

Обробка одержаних даних методом математичної статистики засвідчила, що різниця у середньодобових приростах між свинями контрольної і дослідної груп є вірогідною (Р<0,01).

Споживання свинями раціонів, збалансованих за амінокислотами шляхом введення до складу основного раціону їх АВМКК «Живина», сприяло також зниженню витрат корму на одиницю приросту живої маси. У свиней, які отримували добавку амінокислотного вітамінно-мінерального концентрату,цей показник зменшився на 0,5 к. од., або 11,8%, а затрати перетравного протеїну – на 71 г, або на 13%.

В середньому за період проведення досліду свині дослідної групи мали нижчу конверсія корму. Таким чином, за однакових умов досліду свині, яким згодовували АВМКК «Живина», витрачали корму на одиницю приросту на 13%  менше.

Література

  1. Аминокислотное питание cвиней: Рекомендации / В. Г. Рядчиков, Б. Д. Кальницкий, В. В. Щеглов, М. О. Омаров. — М., 2000. С. 62
  2. Килимнюк О. І Залежність інтенсивності росту і продуктивності свиней від співвідношення амінокислот в протеїні раціонів / О. І. Килимнюк // Зб. праць Вінницького державного аграрного університету. – 2005. – Вип. 20. – С.60–64.
  3. Килимнюк О. І. Кристалічний лізин – джерело підвищення повноцінності протеїну в раціонах свиней / О. І. Килимнюк // Тваринництво України. – 2006. – №1. – С. 26–28.
© Copyright 2017 ПФ ВІТА.
Створено в FamilyLab