ПЕРЕМАГАЄМО РАЗОМ: -10% знижена ціна на КОМБІкорма
Сторінка життя фізіологічного двору ПФ ВІТА
  • 2062

Сторінка життя фізіологічного двору ПФ ВІТА

Сучасна свиня має дещо інше значення для людини, ніж її попередниця. Попри те, що з давніх-давен, до неї ставилися, як до чогось темного та злого, асоціювали з демонами – вона завжди була корисною для людей. Різні джерела повідомляють, що  свиней почали використовувати ще в стародавні часи.  На щойно засіяне поле випускали поросят, щоб ті втоптували зерно. У Римській імперії для поліпшення смаку м’яса свиней поїли вином. Римляни та греки одними з перших  розвивали особливі  методи утримання та вирощування свиней,  саме їх вважають тими, хто започаткував свинарство як галузь тваринництва.

В Україні свинарство традиційно переплетене життєвими традиціями нації, має глибокі корені, впевнене сьогодення та перспективне майбутнє.

Зростання життєвих норм змінює потреби та вимоги ведення галузі. Прогрес у сільському господарстві дає змогу утримувати все більшу кількість тварин на відносно невеликій території та в коротші терміни.  Але, як і в будь-якій справі, запорукою економічно успішного ведення  господарства є розумний,  зважений підхід.

На успіх годівлі впливають наступні фактори: технологія утримання, правильне балансування раціонів, вік, порода свиней та розумний підхід. Через свою фізіологічну особливість – всеїдність, свиням   кидають все що є,   вони ж свині – з`їдять усе.     Саме  на  етапі годівлі (найдорожчий) багато хто  намагається економити,  хитруючи  як можна. Одні – використовують хімічні домішки, стимулятори росту, інші – годують тварин по залишковому принципу. І перше, і друге – негативно відображається   на  тваринах  і на м`ясному бізнесі «горе-бізнесменів». Та й від такого м`яса користі буде мало, оскільки попри  новітні  технології  та наше бажання, природу  не  обдуриш.

Ми ставимо перед собою дещо іншу мету – в максимально короткий термін, затративши мінімум коштів та корму, отримати корисну та високоякісну свинину. Нашим «КЛЮЧЕМ» до успіху  виступає   –    збалансована нормована годівля тварин !!!

Науково-виробничу  діяльність  ПФ ВІТА доповнено відновленням в 2005 році фізіологічного двору  Інституту кормів УААН (м.Вінниця),  а 2013 року – запуском власного фізіологічного двору ПФ ВІТА. Погодьтесь, не кожне підприємство галузі  може похвалитись таким досягненням.

Використовуючи  ресурси та отримані результати фізіологічного двору, ми  щоразу  переконуємось в позитивній дії продуктів власного виробництва,  а  вироблена  продукція  – відповідає всім найвищим вимогам  якості, екологічності та безпечності.

Присадибна будівля фіздвору  має сучасне оснащення для утримання тварин: механізоване гноєвидалення, автоматизовані ніпельні поїлки, систему аспірації, тощо. Загалом умови утримання відповідають всім ветеринарним та санітарно-гігієнічним  нормам.

19.05.2015 – ми придбали 20 середньостатистичних поросят (народжені 27.03-30.03.2015 від різних свиноматок) в місцевому господарстві, загальною вагою 365 кг. Середня вага 1 голови -18,25кг.  Годували повнораціонними комбікормами  КОМБІкорм тм (свині 0-2 міс, свині 2-4 міс, свині 4-7 міс)  власного виробництва   протягом всього терміну відгодівлі до 10.10.2015 (144 дні). Тип годівлі – сухий, вволю. Падіж – 2 голови. Фізіологічні хронічні хвороби –2 голови.

Дані з таблиці свідчать, що   використання  повнораціонного  комбікорму в годівлі свиней  є незаперечно економічно вигідним. Рентабельність годівлі на даному прикладі становить 140%. Враховуючи, що годівля в структурі собівартості складає 60-70%, рентабельність виробництва товарної свинини при правильній годівлі та утриманні є незаперечно високою.

Як свідчить практика,  використання власної кормової бази господарств-виробників свинарської продукції дозволяє  додатково підвищити рентабельність годівлі на 20-30%, скоротивши ланцюг логістики-націнок.  Таким чином, на 1 грн. затрат (поголів`я, корми) на  виробництво екологічної (підкреслюємо) товарної продукції свинарства за 6-7 місяців можна одержати 1,5-1,7  грн доходу.

 Господарства-виробники тваринницької продукції, виходячи з власних переконань, бажань та можливостей,   вільні в виборі варіантів вибору породи, годівлі, утримання.

  1. використання виготовлених нами, готових до споживання комбікормів  тмКОМБІкорм.
    Найлегший спосіб годівлі. Він, скоріше, підійде  для тих господарів, які не мають своїх земельних угідь та можливості приготування власних  кормосумішей.
  2. використання білкових вітамінно-мінеральних добавок тмДИВО (10-35%) + «…просто додай зерна».
    Хороший варіант для змішаного типу ведення сільського господарства.
  3. використання  тмЖИВИНА АВМКК, мінеральних сумішей  тмСальцій Р + зернова частина + білкова частина.
    Найкращий за результативністю, найекономічніший за вартістю варіант виробництва кормосумішей в господарствах.  Дозволяє максимально вигідно використовувати власний зерновий, виробничий потенціал.

В даній статті нами описано використання найбільш затратного (1) способу годівлі тварин за звичайних умов, де відтворено середньостатистичну картину утримання свиней на дорощуванні та відгодівлі.

Погодьтесь, навіть за цих умов середня собівартість приросту живої ваги  16,3 грн./кг   без урахування заробітної платні) –  прекрасний показник ефективного ведення галузі.

Тому не зволікайте і рухайтесь з нами.

© Copyright 2017 ПФ ВІТА.
Створено в FamilyLab
Translate »